Psikolojik Danışmanlık Birimi Nisan 2018'de, üniversitemiz Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü akademisyenlerinin desteği ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur.

 

Kurucu Zeynep SET'ten birim kuruluşu öyküsü:
"2017 yılı Ekim ayında üniversitemiz öğrencilerinin yararlanabileceği bir psikolojik danışmanlık destek biriminin olmadığını fark ettim. Bölüm araştırma görevlilerimiz Özlem ve Şıvganur ile bu konuda ne yapabileceğimi düşünmeye başladık. Ardından Mediko Sosyal içerisinde böyle bir birimin aslında işlevsel olabileceğini ve kurulabileceğini gördük. Bununla birlikte Sağlık, Kültür ve Spor işlerinden sorumlu Rektör Yardımcımız İhsan Sosyal hocaya amacımızı, bu konudaki büyük eksiği anlattığımızda o da büyük bir heyecanla karşıladı. Ardından mekan belirleme, mekanın toparlanması ve donatılması için sayısız kez mekana git gel süreçleri devreye girdi. Açılış günü gelip çattığında, eldeki imkanlarla bu hizmeti vermek donatısal olarak çok uygun görünmedi. Araştırma görevlimiz Özlem ile birlikte evlerimizden toparladığımız eşyaları da dahil ederek bir bireysel görüşme odası ve grup çalışmaları ve eğitim odası donatım işini de hallettik. Böylece 17 Nisan 2018 Salı saat 11:00'da Rektörümüz Osman Şimşek, Rektör Yardımcımız İhsan Sosyal, Dekanımız İsmal Yılmaz, Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümünün değerli hocaları Yakup Albayrak ve Murat Beyazyüz ve diğer konuklarımızın katılımı ile açılışımızı gerçekleştirdik. Açılış kurdelimizin bir parçasını, odamızdaki kilitli dolaba anı olarak koyduk... " (17.04.2018)

KURUCULAR

Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK, Rektör

Prof. Dr. İhsan SOYSAL, Rektör Yardımcısı

Prof. Dr. İsmail YILMAZ, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı

Dr. Öğr. Üyesi Zeynep SET, Psikoloji Bölüm Başkanı

Arş. Gör. Özlem ERGİN, Psikoloji Bölümü

 

KURULUŞTA EMEĞİ GEÇENLER

Arş. Gör. Eda BAĞCI, Psikoloji Bölümü: Birim tanıtımı ve duyurusu

Demet DURAK, Bilgi İşlem: Websitesi ve Randevu Sistemi oluşturulması. 

Arş. Gör. Şıvganur KİRMAN, Psikoloji Bölümü: Mekan seçimi, mekan dekorasyonu, afiş dizaynı

Ayhan KARACA, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi: Psikolojik testlerin temin edilmesi

Ahmet ÖZ, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi: Mekan donatımı ve hazırlanması

Vural Savaş UÇAR, Sağlık, Kültür ve Spor DairesiTest kitapçıklarının basılması, afiş dizaynı- basımı

Arş. Gör. Nurdan ULUSOY, Psikoloji Bölümü: Açılış görüşmeleri, mekan seçimi, mekan donatımı ve dekorasyon, afiş dizaynı-basımı